logo

O platnéřství

Monumentální hrady, udatní rytíři a lesknoucí se pancíře již odedávna fascinovali lidi ze všech koutů světa. Mnoho středověkých zbrojí se dodnes dochovalo ve zbrojnicích a nám nezbývá, než obdivovat umění dávných mistrů, kteří dokázali ve svých dílech snoubit praktické obranné vlastnosti a zároveň hluboké estetické cítění.

Snažím se navázat na tuto tradici evropského platnéřství výrobou vysoce kvalitních replik s využítím dobových postupů. Při výrobě zbrojí vycházím z dochovaných exemplářů, iluminací a obrazů a snažím se o to, aby mnou vyrobená replika byla tvarově i funkčně totožná s originálem.

 

Zbroje a jejich části jsou určeny jak pro šerm, ale stejně tak mohou sloužit jako dekorativní prvek. Materiál používaný při výrobě je černý plech nebo pérová ocel, která po zakalení dosahuje tvrdosti 40-45Hrc. Více o technologiích, které při výrobě používám, se dozvíte v sekci technologie.

Nyní se již můžete nerušeně probírat mou dosavadní tvorbou, kterou naleznete v galerii. Třeba si zde i Vy vyberete svůj vysněný kousek.

Váš Mac

 

P.S.

Můžete si také prohlédnout chladné zbraně či ručně vyráběné části na motocykly typu chopper/cruiser z mé dílny.